| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Speed | 550 RPM |
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Yellow/black |
| MPN | DW130V |
| Set Includes | Side Handle, Spade Handle, Chuck Key, Key Holder |
| Item Length | 10.88 in. |
| Auxiliary Handle | Yes |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2" |
| Type | Drill/Driver |
| Number of Batteries | 0 |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Motor Type | Brushed |
| Item Height | 4.88 in. |
| Voltage | 120 V |
| Model | DW130V |
| Features | Heavy Duty |
| Cable Length | 8 FT |
| Chuck Type | Keyed |
| Country of Origin | Mexico |
| Item Width | 13.06 in. |
| Item Weight | 3.8 lbs. |
| UPC | 0028877497372 |
Check the listing for details. DEWALT DW130V 9 Amp 1/2" Spade Handle Drill Concrete Mud Mixer *NEW, NO BOX*. Color: Yellow/black, Condition: Open box, Made in Mexico. Listed at 175.00 USD. (2) You are viewing aDEWALT DW130V 9 Amp 1/2" Spade Handle Drill Concrete Mud Mixer NEW, NO BOX . It has never been used.