| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Shape | Pistol Shape |
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Item Diameter | 1/4 in |
| Color | Yellow |
| MPN | DW251 |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 30 min |
| Brand | DEWALT |
| Type | Drywall Screwdriver |
| Number of Batteries | 1 |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 120 V |
| Features | Heavy Duty |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Weight | 3.1 lbs |
Check the listing for details. DeWalt DW251 VSR Drywall Screwdriver Type 1 Corded Variable Speed Reversible. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 220.00 USD. DeWalt DW251 VSR Drywall Screwdriver Type 1 Corded Variable Speed Reversible. El estado es Used. Se envió con USPS Ground Advantage.