| Battery Included | F |
|---|---|
| EAN | 028877463209 |
| Length | 24 |
| Width | 20 |
| Height | 8 |
| UPC | 0028877463209 |
| Brand | DEWALT |
| Type | Plunge |
| Power Source | Corded Electric |
| Item Height | 7.75 in |
| Color | Yellow, Black |
| Voltage | 120V |
| Model | DW618B3 |
| MPN | DW618B3 |
| Item Length | 19.94 in |
| Item Width | 24 in |
| Item Weight | 27.4 lbs |
Check the listing for details. DeWALT DW618B3 2.25HP D-Handle Plunge Fixed Base Router Tool Kit - DW618. Color: Yellow, Black, Width: 20, Condition: New. Listed at 369.00 USD. Precision machined brass bushings and case-hardened steel guide rods provide a smooth and accurate plunge stroke. Five position, adjustable turret stop assists in stepped or repeated plunge cuts. DW6182 plunge base.