| Tools Product Type | Power Tool |
|---|---|
| Color | Black |
| Tool Stand Features | Foldable |
| MPN | DW7350 |
| Tool Stand Type | Multi-Use Work Station |
| Brand | DEWALT |
| Type | Thickness Planer |
| Item Height | 6.5 in |
| Model | DW7350 |
| Power Tool Accessory Type | Stand |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 24.25 in |
| Product Depth (in) | 30 in |
Check the listing for details. DEWALT DW7350 Mobile Thickness Planer Stand Power Tools Accessories. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 194.75 USD. This planer stand is durable and stable even under heavy loads. There are pre-drilled holes so setting up your DEWALT thickness planer is quick and easy. You can also use this tool stand with any bench top power tool.