| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Does not apply |
| Type | Does not apply |
| Voltage | Does not apply |
| Color Family | Black |
| Power Tool Accessory Type | Stand |
| Returnable | 90-Day |
| Tool Stand Features | Foldable |
| Tool Stand Type | Multi-Use Work Station |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Product Depth (in) | 30 in |
| Product Height (in) | 6.5 in |
| Product Width (in) | 24.25 in |
| Work Table Height From Floor (in) | 30 in |
| Work Table Length (in) | 24 in |
| Work Table Width (in) | 22 in |
Check the listing for details. DEWALT DW7350 Mobile Thickness Planer Stand Power Tools Accessories. Condition: New. Listed at 170.68 USD. Fast ShippingOn All Items 30 Days MoneyGuarantee Customer SupportExcellent Service 100% SatisfactionSatisfaction GuaranteedDEWALT DW7350 Mobile Thickness Planer Stand Power Tools AccessoriesSpecification Color Family Black Power Tool Accessory Type Stand Returnable 90-Day Tool Stand Features Foldable Tool Stand Type Multi-Use Work Station Tools Product Type Power Tool Product Depth (in) 30 in Product Height (in) 6.5 in Product Width (in) 24.25 in Work Table Height From Floor (in) 30 in Work Table Length (in) 24 in Work Table Width (in) 22 in 24.25 inches x 30.0 inches x 6.5 inches. Weight: 0.0 grams Item DescriptionEasy to move and store your planer and standStable construction for heavy loads3-year limited warranty Use the DEWALT mobile thickness planer stand to use, store and transport your DEWALT thickness planer. This planer stand is durable and stable even under heavy loads. There are pre-drilled holes so setting up your DEWALT thickness planer is quick and easy. You can also use this tool stand with any bench top power tool. The DW7350 Planer Stand is backed by a DEWALT 90-day money-back guarantee, 1-year free service contract, and 3-year limited warranty.Includes the mobile base, planer stand, hardware, MDF top and shelfFacilitates easy movement and storage of your wood planer and standUniversal accessory adapter for use with most oscillating tool accessory brandsQuick-change accessory system allows oscillating tool blades and attachments to be changed quickly without wrenches1-year Free service contract3-year limited warranty About us We offer the best prices around on high quality products. Our E-store includes media such as books, movies, music and games while offering electronics, toys, sporting apparel, clothing, tools, general home, garden items and more. Shipping We are always working hard to ensure your package arrives as soon as possible. Please understand that some factors like weather, high postal traffic, and the performance of shipping companies are outside of our control.We offer free shipping to the lower 48 states and ship within 2-3 business days of payment, usually sooner. We do not accept P.O. Boxes. Please provide a physical address.For shipping outside of the continental USA, we only use eBays Global Shipping Program.The item is shipped to KY and then sent to the rest of the world. International customers are responsible for all duties and taxes. Continue to check out to calculate costs for shipping the item to your country. Messages regarding eBays Global Shipping Program MUST be directed at eBay EXCLUSIVELY. Returns We offer a 30-Day Return Policy on items in which you are not completely satisfied with. You have the option of a full-refund or an exchange of the item. No returns are available on items shipped outside of the USA Satisfaction We try over very best to make sure every customer is completely satisfied. If theres a problem, message us! Were happy to help.Payment OptionsShop With Confidence