| Model | DEWALT DW735X |
|---|---|
| UPC | 0885911177801 |
| Brand | DEWALT |
| Type | Thickness Planer |
| Power Source | Corded Electric |
| Item Diameter | 13 in |
| Color | Yellow |
| Voltage | 120 V |
| MPN | DW735X |
| Maximum Planning Width | 13 in |
| Number of Blades | 3 |
| Item Width | 22 in |
| Item Weight | 101 lbs |
Check the listing for details. DEWALT DW735X Thickness Planer - Yellow. Color: Yellow, Condition: Open box. Listed at 699.00 USD.