| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Yellow |
| Item Length | 16" |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | VSR 1/2" DRILL |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Motor Type | Brushed |
| Item Height | 4" |
| Voltage | 110 V |
| Model | DWD210G |
| Chuck Type | Keyed |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Mexico |
| Item Width | 12" |
| Item Weight | 4 lbs. |
Check the listing for details. DEWALT DWD210G ½” CORDED ½” VSR ELECTRIC DRILL. Color: Yellow, Condition: Used, Made in Mexico. Listed at 59.99 USD. ½” VSR CORDED ELECTRIC DRILL. DRILL IS USED AND IN GOOD OVERALL CONDITION. USED AND IN GOOD OVERALL CONDITION. TESTED AND WORKS AS IT SHOULD.