| UPC | 0885911406710 |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Yellow |
| Blade Strength | High |
| MPN | DWE305R |
| Item Length | 15.5" |
| Suitable For | Wood, Plastic |
| Brand | DEWALT |
| Type | Reciprocating Saw |
| Blade Location | Centered |
| Item Height | 9.63" |
| Voltage | 120 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | DWE305 |
| Cutting Angle | 90° |
| Item Width | 4.25" |
| Item Weight | 8 lbs |
Check the listing for details. DEWALT DWE305 12 Amp Corded Reciprocating Saw Variable Speed. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 38.87 USD.