| Type | Oscillating Tool |
|---|---|
| Number of Batteries | 0 |
| Number of Pieces | 34 |
| Battery Included | No |
| Maximum Speed | 22,000 OPM |
| Voltage | 120 V |
| Minimum Speed | Varirable |
| Features | LED Work Light, Accessory Kit, Kit Storage Bag, Cutting Guide, Extra Long Power Cord |
| Item Length | 13" |
| Chuck Type | Keyless |
| UPC | 0013317012093 |
| Brand | DEWALT |
| Power Source | Corded Electric |
| Number of Tools | 1 |
| Item Height | 1/4in. |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 1/4" |
| Motor Type | Brushed |
| Model | DWE315K |
| MPN | DWE315K |
| Item Weight | 3.1lbs. |
Check the listing for details. DeWalt DWE315SK 3-Amp Oscillating Multi-Tool Kit 29-Piece Variable Speed Corded. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 119.99 USD.