| Product Weight (lb.) | 4.730 lb |
|---|---|
| Modular System Type | DEWALT TSTAK |
| Product Width (in.) | 13 in |
| Tool Storage Product Type | Hand Tool Box |
| MPN | DWST17807 |
| Material | Plastic |
| Product Depth (in.) | 17.3 in |
| Weight Capacity (lb.) | 0 |
| Brand | Branded |
| Holding Capacity (cu in.) | 0 cu in |
| Type | Tool Box |
| Maximum Handle Length (in.) | 7 in |
| Modular Storage Type | Medium Box |
| Model | DWST17807 |
| Product Height (in.) | 6.5 in |
| Features | Lockable, No Additional Features |
| Color Family | Black |
Check the listing for details. DEWALT DWST17807 TSTAK II Flat Top Tool Case Box Storage Workshop Equipment New. Condition: New. Listed at 26.21 USD. The DEWALT TSTAK II system is a flexible platform that allows different combinations depending on the user needs. This tote is stackable and lockable. This 66 lb. TSTAK II is a lockable storage ideal for the Pro on the job.