| Color | Black |
|---|---|
| Item Diameter | 18 in |
| Material | Steel |
| MPN | DXPW37SC |
| Item Length | 18 in |
| Compatible Product | Cold Water Pressure Washer |
| Inlet | 0.25 in |
| Brand | DEWALT |
| Type | Surface Cleaner |
| Unit Type | Unit |
| Number in Pack | 1 |
| Model | DeWalt DXPA37SC |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 6 lb 6 oz |
| Maximum Pressure | 3700 psi |
Check the listing for details. DEWALT DXPA37SC Universal 18" Surface Cleaner Cold Water Pressure Washers EUC. Color: Black, Condition: Used. Listed at 49.99 USD. The Surface Cleaner is used for cleaning garage floors, driveways, patios, decks, sidewalks and more. Its 18 in. This surface cleaner is made out of high-quality steel and uses high-pressure rotating jets for a thorough clean that are fast and streak free.