| Battery Included | No |
|---|---|
| MPN | N268199 |
| Item Width | 1 |
| Item Length | 0.750 |
| Compatible Brand | DeWalt |
| UPC | 0078200000120 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Maximum Torque | 2 in |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Speed | 2000 RPM |
| Power Source | Cordless Battery |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 2 in |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2in. |
| Type | Drill/Driver |
| Number of Batteries | 1 |
| Item Height | 8 |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | DCD780, DCD780C2LB |
| Features | Lightweight, Heavy Duty, Compact |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
| Item Weight | 1.5kg |
Check the listing for details. Dewalt Genuine OEM Replacement Bit Holder, N131745. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 8.98 USD. Genuine OEM Replacement Part # N131745 Consult owners manual for proper part number identification and proper installation .