| Battery Included | No |
|---|---|
| Item Weight | 0.0500 |
| Compatible Brand | DeWalt |
| UPC | 0885911450126 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Wireless |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 3 1/4 |
| MPN | DCP580B |
| Item Length | 16 in |
| Brand | DEWALT |
| Type | Handheld Planer |
| Item Height | 6.93 in |
| Voltage | 20V |
| Model | DCP580 |
| Maximum Planning Width | 3 1/4 in |
| Number of Blades | 2 |
| Item Width | 8 in |
Check the listing for details. Dewalt Genuine OEM Replacement Blade Set - DW6654. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 22.45 USD. Genuine OEM Replacement Part # DW6654 Consult owners manual for proper part number identification and proper installation .