| Number of Items in Set | 3 |
|---|---|
| Maximum Torque | 2,500 in-lbs. max torque |
| Power Source | Battery |
| MPN | DCF887B |
| Item Length | 4.8” |
| Charging Time | 1 hr |
| Number of Batteries | 2 |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 3 Year Limited Warranty |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Item Height | 8” |
| Features | Compact, Lightweight |
| Cable Length | 4 ft |
| Unit Quantity | 5 Units |
| Item Width | 3.05” |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 3250 RPM |
| Battery Included | Yes |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | H 8 in, W 3.05 in, D 4.8 in |
| Set Includes | Battery Charger, Impact Driver, Oscillating Multi-Tool, Two Batteries |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver & Oscillating Multi-Tool |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Model | Dewalt DCF887B |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 3,800 RPM |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2.4lbs |
Check the listing for details. Dewalt Impact Driver & Oscillating Multi-Tool w/ Two Batteries & Battery Charger. Color: Yellow, Condition: Open box, Made in China. Listed at 230.00 USD.