| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of Tools | 1 |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow |
| MPN | DCF845B |
| Item Length | 5.1 in |
| Brand | DEWALT |
| Type | Impact Driver |
| Number of Batteries | PART ON PICTURE ONLY |
| Item Height | 8.067 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Model | Lightweight |
| Unit Quantity | PART ON PICTURE ONLY |
| Item Width | 3.375 in |
| Item Weight | 2 lbs |
Check the listing for details. DeWalt LIGHT RING FOR DCF845 20V MAX XR 3-Speed 1/4" Impact Driver. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 19.99 USD. DeWalt LIGHT RING FOR DCF845 20V MAX XR 3-Speed 1/4" Impact Driver USED has some scratches caused by PREVIOUS USE please look at all pictures Shipping *We offer FREE shipping in this listing *We ship within Two business days of payment, usually sooner. *We use a selection of shipping services such as UPS, FedEx, USPS etc. *We only ship to the lower 48 states, no APO/FPO or INTERNATIONAL addresses or PO Boxes allowed. *Local pickups and combined shipping options are not provided at this listing. Return *return not accepted on this listing *THIS PIECE MAY HAVE SOME PAINT MARKS OR INSERT NUMBERS THAT IDENTIFY IT, THEY WILL BE CHECKED IN CASE OF RETURNS *IF THE MARKS DO NOT MATCH ON THE RETURNED PARTS IT WILL AFFECT YOUR REFUN