| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Blade Length | N/A |
| Color | Yellow |
| Blade Strength | High |
| MPN | DCS381 |
| Set Includes | PART ON PICTURE ONLY |
| Safety Type IP | IP54 |
| Charging Time | 1 hr |
| Suitable For | Metal |
| Brand | DEWALT |
| Cutting Depth | 4 in |
| Type | Reciprocating Saw |
| Number of Batteries | PART ON PICTURE ONLY |
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Blade Location | Centered |
| Item Height | 4 in |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | DCS381 |
| Cutting Angle | 90° |
| Item Weight | 6 lbs |
Check the listing for details. DeWalt MAGNET RING FOR DCS381 20V Reciprocating Saw DWB-388232-01SV. Color: Yellow, Condition: Open box. Listed at 29.99 USD. DeWalt MAGNET RING FOR DCS381 20V Reciprocating Saw DWB-388232-01SV PLEASE SEE ALL PICTURES has some scratches or rust cause by STORAGE OR DISASSEMBLY please look at all pictures Shipping *We offer FREE shipping in this listing *We ship within Two business days of payment, usually sooner. *We use a selection of shipping services such as UPS, FedEx, USPS etc. *We only ship to the lower 48 states, no APO/FPO or INTERNATIONAL addresses or PO Boxes allowed. *Local pickups and combined shipping options are not provided at this listing. Return *return not accepted on this listing *THIS PIECE MAY HAVE SOME PAINT MARKS OR INSERT NUMBERS THAT IDENTIFY IT, THEY WILL BE CHECKED IN CASE OF RETURNS IF THE MARKS DO NOT MATCH ON THE RETURNED PARTS IT WILL AFFECT YOUR REFUD