| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Does not apply |
| Battery Included | Does not apply |
| Bench & Stationary Tool Type | Accessory |
| Ideally Used With | Miter Saws |
| Product Weight (lb) | 1.75 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Manufacturer Warranty | 3 Year Limited Warranty |
| Product Depth (in) | 3 in |
| Product Height (in) | 4.5 in |
| Product Width (in) | 6.5 in |
| Type | Does not apply |
Check the listing for details. DEWALT Miter Saw Crown Stops Power Tool Accessories. Condition: New. Listed at 30.36 USD. 90-day money back guarantee1-year free service contract3-year limited warranty DEWALT makes cutting crown moulding easier with these Miter Saw Crown Stops. They accurately position crown moulding vertically against the saw fence without requiring a bevel cut. Includes 2 crown stops to support your material, one for each side of the blade.Accurately positions crown moulding vertically against the saw fenceIncludes 2 stops, one for each side of the bladeStrong steel construction for longer lifeDesigned to work with DEWALT DW703, DW706, DW708, DW715, DW716, DW717, DW718 and DWS780 miter saws