| Number of Items in Set | 40 |
|---|---|
| Pattern | Screwdriver Bit Set |
| Part Number | DWA2T40IR |
| Number of Pieces | 40 PER EACH |
| Color | Multicolor |
| MPN | DWA2T40IR |
| Item Length | 8.75 in |
| Suitable For | Drill |
| Brand | DEWALT |
| Type | Drill Bit |
| Drive System | Nutsetter |
| Pattern Name | Screwdriver Bit Set |
| Item Height | 8.75 in |
| Model | DWA2T40IR |
| Style | 40-Piece Impact Ready Set |
| Item Weight | 1.2 pounds |
| Item Width | 1.56 in |
| UPC | 885911344821 |
Check the listing for details. LOT OF 2 DEWALT Screwdriver Bit Set, Impact Ready, Flextorq, 40-Piece DWA2T40IR. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 40.00 USD. LOT OF 2 DEWALT 40-Piece Screwdriver Bit Set – Impact Ready FLEXTORQ. Impact Ready FLEXTORQ Design: Engineered for durability and optimized torque transfer. Includes Storage Case: Durable, portable case for organization and easy transport.