| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Maximum Weight Recommendation | 44 Pounds |
| Number of Drawers | 1 |
| Included Components | 1) TSTAK deep box |
| Size | Large |
| Item Height | 11 7/8" |
| Color | Black |
| Item Length | 17 1/4" |
| Item Width | 13" |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. DEWALT TSTAK Tool Box, Extra Large Design, Removable Tray for Easy Access to Too. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 48.99 USD. This flexible platform allows different combinations; all units can stack on top of each other and able to connect with durable side latches for easy carrying and safe stacking. This unit can be used for storage of corded and cordless tools and features a removable tray for access to essential tools.