| Material | Metal |
|---|---|
| Power Tool Accessory Type | Router Accessory |
| Returnable | 90-Day |
| Router Part/Accessory Type | Dust Extractor |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Product Height (in) | 5 in |
| Product Length (in) | 10.25 in |
| Product Width (in) | 10.25 in |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 744110808902 |
Check the listing for details. Dewalt Universal Router Edge Guide Dust Collection System Woodworking Shop NEW. Condition: New, Made in United States. Listed at 47.10 USD. The DW6913 Universal Edge Guide with Dust Collection allows you to rout a straight edge and have dust and chip extraction. Guide allows you to rout a straight edge. Provides a dust and chip extraction.