| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Speed | 2000 RPM |
| Power Source | Corded Electric |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 1/2" |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Hammer Drill |
| Number of Batteries | 1 |
| Voltage | 18 V |
| Motor Type | Brushed |
| Model | dc925 |
| Features | Heavy Duty |
| Chuck Type | no chuck |
Check the listing for details. Dewalt Used Drill Dc925 Parts #465. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 50.00 USD. this tool is used but in good working order. trans n472782, motor 629151-02sv, trigger switch 152274-25sv type 1 , 1/2", 18v