| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Blade Diameter | 12 in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | n/a |
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Blade Length | 12 in |
| Color | Yellow |
| Set Includes | PART ON PICTURE ONLY |
| MPN | DHS790 |
| Suitable For | Wood |
| Brand | DEWALT |
| Type | Miter Saw |
| Cutting Depth | n/a |
| Number of Batteries | 0 |
| Blade Location | Centered |
| Voltage | 120 V |
| Model | DHS790 |
| Cutting Angle | 60° |
Check the listing for details. Dewalt WORK LIGHT FOR DHS790 FLEXVOLT Miter Saw #N439376. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 34.99 USD. Dewalt WORK LIGHT FOR DHS790 FLEXVOLT Miter Saw #N439376 Used please look carefully at all the pictures has some scratches caused by previous use please look at all pictures Shipping *We offer FREE shipping in this listing *We ship within Two business days of payment, usually sooner. *We use a selection of shipping services such as UPS, FedEx, USPS etc. *We only ship to the lower 48 states, no APO/FPO or INTERNATIONAL addresses or PO Boxes allowed. *Local pickups and combined shipping options are not provided at this listing. Return *return not accepted on this listing *THIS PIECE MAY HAVE SOME PAINT MARKS OR INSERT NUMBERS THAT IDENTIFY IT, THEY WILL BE CHECKED IN CASE OF RETURNS IF THE MARKS DO NOT MATCH ON THE RETURNED PARTS IT WILL AFFECT YOUR REFUND