| Maximum Torque | 330 in-lbs |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 1500 RPM |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Yellow |
| MPN | DCD701 |
| Item Length | 6 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Mini Drill/Driver |
| Number of Batteries | 1 |
| Voltage | 12 V |
| Motor Type | Brushless |
| Item Height | 7.25 in |
| Cable Length | 4 ft |
| Features | Compact |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Width | 9.1in |
| Item Weight | 2 lb |
Check the listing for details. Dewalt XTREME 12v MAX Drill Driver DCD701 Tool Only NT. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 45.00 USD. USED