| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 125 V |
| Maximum Input Current | 13A |
| Brand | Dewenwils |
| Type | Plug Extension |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Number of Outlets | 3 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | 360° Rotating Plug, Space-Saving Flat Plug, 3-Outlet Extension, Easy to Store & Hang, Certified Safety & Reliable Performance |
| Cable Length | 15ft |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1875 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Output Voltage | 125 V |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. DEWENWILS 15FT Flat Plug Power Strip 360 Rotating 3 Outlet 13A 1625W. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 19.99 USD. DEWENWILS 360° Rotating Flat Plug Extension Cord, 15FT Extension Cord Rotating Plug, 3 Prong 16/3C Grounded Flat Power Cable for Indoor Narrow Space, 13A/125V/1625W SJT-3, ETL Listed, White.