| Brand | DEWENWILS |
|---|---|
| Primary Voltage Rating (AC) | 120 V |
| Type | Transformer |
| Minimum Operating Frequency | 60 Hz |
| Color | Black |
| Features | Low Voltage, Timer,Dusk to Dawn Sensor |
| Secondary Voltage Rating (AC) | 200 V |
| Country of Origin | China |
| Turns Ratio | 1:20 |
Check the listing for details. DEWENWILS 200W Low Voltage Transformer with Timer and Photocell Sensor,120V AC. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 25.99 USD. Good working tested condition As shown in photos