| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Light Color | Day Light |
| Brand | Dewenwils |
| Bulb Shape Code | GU24 |
| Lumens | 800lm |
| Type | Lamp Bulb |
| Color Temperature | 5000K |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Style | Modern |
| Features | Dimmable |
| Bulb Life Hours | 10,000 hrs |
| Bulb Wattage | 9W (60W Equivalent) |
| Lighting Technology | LED |
Check the listing for details. DEWENWILS GU24 LED Light Bulb Dimmable 2 Prong Light Bulbs 5000K Daylight. Condition: New. Listed at 12.99 USD. DEWENWILS GU24 LED Light Bulb, 60W Equivalent, Dimmable 2 Prong Light Bulbs, 5000K Daylight White, 9W 800 Lumens, A19 Shape Bulbs, GU24 Twist Lock Base, UL Listed, 4 Pack【Dimmable】Fully Smooth dimming from 10%-100%, compatible with most electronic LED dimmer switches. 80+ high CRI, make color appears more vivid and natural【Energy Efficient】60W Incandescent bulb replacement, these 9W GU24 LED bulbs output 800LM brightness with low consumption, save over 90% on electricity bills. Energy Star certified, rated to last 10,000+ Hours【Bright and Comfortable】800LM, the GU24 LED bulbs give off 5000K daylight glow,no flickering or noise, instant on, daylight white will let you feel comfortable【Wide Application】Great 2 Prong bulbs for using in ceiling fixtures,kitchens, living rooms, bedrooms, offices, and hallways, or any space for brighter home lighting【UL Listed】DEWENWILS bulbs have been tested and listed by the Underwriter Laboratories, meaning it has met their rigorous nationally