| Plug Type | Remote Control |
|---|---|
| Maximum Amperage | 15A |
| Color | White |
| MPN | HRT101A |
| Material | ABS/Plastic |
| Suitable For | Remote |
| Brand | Dewenwils |
| Port Type | Power |
| Operation Method | Outlet |
| Current Type | AC |
| Type | On/Off Wall Switch |
| Control Style | Remote Control |
| Voltage | 125V |
| Model | Remote |
| Number of Outlets | 3 |
| Features | Wireless |
| Application | Remote Control |
| Room | Indoor |
Check the listing for details. DEWENWILS Wireless Remote Control Outlet with Timer, Indoor Remote Timer Outlet. Color: White, Condition: New. Listed at 13.99 USD. Ceiling Light. Indoor Extension Cord. Light Sensor Socket. Light Socket. WiFi Smart Plug Outlet. Wall Light Socket. Power Strip&Outlet Adapter. Floor Lamp.