| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | DEVIL FORGE |
| Max. Temperature | 1370 °C (2500 °F) |
| Interior dimensions | 140mm x 140mm x 400mm (W x H x L) |
| Country of Manufacture | Lithuania |
| Total packaging weight | Approx. 12.0kg |
| Featured Refinements | Gas Forge |
| Exterior dimensions | 180mm x 240mm x 450mm (W x H x L) |
| Country/Region of Manufacture | Lithuania |
| Modified Item | No |
| Suitable gas | Butane, Propane, Butane + Propane, LPG |
Check the listing for details. DFPROF2+1D GAS PROPANE FORGE Furnace Burner Knife Making Blacksmith USA. Condition: New. Listed at 241.00 USD.