| MPN | DH-300 |
|---|---|
| density resolution | 0.001g/cm3 |
| Brand | Unbranded |
| Type | Solid |
| maximum weight | 600g |
| warranty | two years;life-long maintenance |
| weight resolution | 0.005g |
| weights | 5kg |
| Model Number | DH-600 |
| power supply | default as European standards AC 100V-240V |
Check the listing for details. DH-600 Professional Manufacturer Electronic Digital Densimeter Density Meter. Condition: New. Listed at 677.53 USD. Density Resolution: 0.001 g/cm3. Density value is displayed. Adopt the completed professional windproof and dustproof cover,which makes the machine convenient and durable. Standard Accessories Fasting testing,more efficiency,can be applied in production site and laboratory.