| UPC | 0026529410106 |
|---|---|
| Brand | Dial |
| Humidification Method | Evaporative |
| Item Height | 12 in |
| Color | White |
| Year Manufactured | 2014 |
| MPN | 4101 |
| Features | Portable |
| Item Depth | 14 in |
| Number of Speeds | 1 |
| Room | Bathroom |
| Item Weight | 15 lb |
| Recommended Room Size | Large |
Check the listing for details. DIAL 4101 Evaporative Cooler Float Valves. Color: White, Condition: New. Listed at 7.99 USD. DIAL 4101 Evaporative Cooler Float Valves • The product is manufactured in china • The product is highly durable and easy to use • Easy installation and easy handling. Hoffmaster 500238 10" White Round Cambridge Lace Doily (Case of 1,000).