| Brand | Branded |
|---|---|
| Pack Size | 1 |
| Product Weight (lb) | .16 lb |
| Model | 71105 |
| MPN | 71105 |
| Product Height (in) | 4.25 in |
| Material | Other |
| Part/Accessory Type | Hardware |
| Product Width (in) | 2.75 in |
| Product Depth (in) | 1.5 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Dial 7131 Durable Metal 2-Speed Cooler Wall Switch for Evaporative Coolers. Condition: New, Made in United States. Listed at 14.82 USD. For coolers with 1/3 to 1 HP motors. Our dependable Cooler Wall Switch is multi-functional. Use Low and High Vent for air circulation without the cooler pump being turned on. Includes mounting screws and wiring diagram.