| Color | 30mm Dial Indicator |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Dial |
| System of Measurement | Metric |
| Size | 6 in |
| Measuring Technology | Manual |
| Material | Plastic, Stainless Steel, Steel |
| Features | Dial Display, Digital Display, Magnetic |
| Item Length | 6 in |
Check the listing for details. Dial Indicator Magnetic Stand Holder Base for Micrometer Gauge. Color: 30mm Dial Indicator, Condition: New. Listed at 55.89 USD. This product link includes dial gauges of different specifications, as well as combinations of dial gauges and magnetic bases. Features: Powerful magnetic base holder with magnet switch. The flexible and sturdy rotary joint can adjust the direction and position arbitrarily.