| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Mini Drill/Driver |
| Battery Included | No |
| Voltage | 110V, 60Hz RPM: 1000 RPM |
| Powe | 850W |
| Drive Type | Electric |
| Plug | US Plug |
| Chuck Capacity | Drill bits ≤13mm diameter |
| Dimensions | 36 x 35 cm (L x W) |
| Package Dimensions | 30 x 27 x 12 cm |
| Gross Weight | 3 kg |
Check the listing for details. Diamond Core Drill Machine, 850W Handheld Concrete Core Drill Rig. Condition: New. Listed at 75.29 USD. Power: 850W. With a maximum speed of 1000 RPM, it ensures efficient drilling on various materials including tiles, walls, wood, and aluminum. This product includes only the drill chuck. Drive Type: Electric.