| Belt Width | 1/2 in |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Item Weight | 1 lb |
| Material | Carbide |
| Number of Items in Set | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Type | Sharpening Tool |
| Unit Type | lb |
| Wheel Diameter | 10 cm |
Check the listing for details. Diamond Drill Bit Sharpener 3/32 to 1/2 Inch Durable Cool Sharpening Machine New. Condition: New. Listed at 73.17 USD. It also has a cool design, so bits don't heat up & lose their temper as you sharpen them. Contains a 6-foot power cord. Harley Handlebar Riser Bushings Compatible Big Twin Sportster 1973-2018. Secure the bit & turn the chuck to achieve a perfect 118° angle.