| Year Manufactured | 2026 |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Food Mill |
| Power Source | Electric |
| Color | Blue |
| Power | 2200 W |
| Voltage | 110 V |
| Size | 58*43*27cm/22.83*16.93*10.63inch |
| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Note | not ship to Canarias |
| Bundle Listing | Yes |
| Rated speed | 1400r / min |
| Rated Voltage | 110V |
| Drill diameter | 150mm |
| Spices | Not suitable |
| Oriental Medicine | Not suitable |
| Switch | Without |
| Direction of rotation | counterclockwise |
Check the listing for details. Electric Corn Grinder Machine with Funnel - 110V Powerful Grinding Mill. Color: Blue, Condition: New. Listed at 196.06 USD. Electric Mill Grinding Molino De Maiz Electrico Corn Grinder Machine With Funnel. Transform your kitchen experience with our powerful 110V Grinder Machine! Whether you're milling corn, rice, or wheat, this versatile grinder ensures precision and efficiency.