| Color | Blue |
|---|---|
| Material | Steel |
| Mount Type | Countertop |
| Motor Type | DC Drive Motor |
| Assembly Required | Yes |
| Power Source | Corded Electric |
| Plug | US Standard |
| Flip Method | Manual Flip |
| Input Voltage | AC 110V |
| Motor Voltage | DC 24V |
| Speed | 1-12rpm Stepless Speed Control |
| Power | 20W |
| Horizontal Load-bearing | 10kg/22.05lbs |
| Vertical Load-bearing | 5kg/11.02lbs |
| Tilt Angle | 0-90° |
| Three-jaw Chuck Diameter: | 65mm/2.56in |
| Clamping Range | 2-58mm/0.08-2.28in |
| Support Range | 22-50mm/0.87-1.97in |
| Power Cord Length | 1.5m/4.92ft |
| Product Size | 32*27*23cm/12.6*10.6*9.1in |
| Countertop Diameter | 20.5cm/8.07in |
Check the listing for details. Electric Countertop Rotary Welding Positioner Turntable Weld Positioner Table. Color: Blue, Condition: New. Listed at 248.20 USD. Specifications Color: Blue Style: Modern Material: Steel Process: Blackening, Spray Molding Mount Type: Countertop Motor Type: DC Drive Motor Assembly Required: Yes Power Source: Corded Electric Plug: US Standard Flip Method: Manual Flip Input Voltage: AC 110V Motor Voltage: DC 24V Speed: 1-12rpm Stepless Speed Control Power: 20W Horizontal Load-bearing: 10kg/22.05lbs Vertical Load-bearing: 5kg/11.02lbs Tilt Angle: 0-90° Three-jaw Chuck Diameter: 65mm/2.56in Clamping Range: 2-58mm/0.08-2.28in Support Range: 22-50mm/0.87-1.97in Power Cord Length: 1.5m/4.92ft Gross Weight: 11kg/24.25lbs Product Size: 32*27*23cm/12.6*10.6*9.1in Countertop Diameter: 20.5cm/8.07in Package Size: 36*34*31cm/14.2*13.4*12.2in.