| Brand | OCASAMI |
|---|---|
| Surface Finish 1 | Made of high quality material |
| Warranty | 3 Years |
| Transportation does not include | canarias |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Characteristic | Convenient Use,Easy Operation,Easy installation |
| Features | Durable |
| Shipping Note | Cannot ship to Puerto Rico & Hawaii |
| *Feature* | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| * Feature * | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Color | Red |
| Power Source | Electric |
| Power | 600 W |
| Voltage | 110 V |
| Material | Metal |
| Control | One Button Control |
| Diameter | 20cm /7.87"(appr.) |
| Overall Length | 41cm /16.14"(appr.) |
| Plug | US Plug |
| Type | Crepe Maker |
Check the listing for details. Electric Crepe Maker Baking Pancake Pan Non-Stick Frying Griddle Machine. Color: Red, Condition: New. Listed at 26.50 USD. 600W 7" Electric Non-Stick Crepe Maker Baking Pancake Frying Griddle Machine New. We are proud to provide you with our professional crepe maker. With the high-quality material it uses, the pan isnon-stick and can heat your food evenly.