| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
|---|---|
| feature1 | durable quality |
| *Feature* | good quality, durable |
| Type | Crepe Maker |
| Power Source | Electric |
| Manufacturer Warranty | Other: See Item Description |
| Material | Plastic, Metal |
| Color | Red |
| Voltage | 110V |
| Power | 600W |
| Control | One Button Control |
| Diameter | 20cm /7.87"(appr.) |
| Overall Length | 41cm /16.14"(appr.) |
| Plug | US Plug |
| Brand | Unbranded |
| Model | 600W Crepe Maker |
Check the listing for details. Electric Crepe Maker Baking Pancake Pan Non-Stick Frying Griddle Machine. Color: Red, Condition: New. Listed at 29.58 USD. Description We Are Proud to Provide You with Our Professional Crepe Maker. with the High-quality Material It Uses, the Pan Is Non-stick and Can Heat Your Food Evenly. It Only Takes 20 Seconds to Make a Crepe or Pancake with This Product. Go Enjoy Your Delicious Crepes! Key Features Non-stick Coating: the Surface of This Crepe Maker Is Non-sticking, so You Can Easily Get the Crepes off the Maker and Clean the Maker Afterwards. Long Handle: This Crepe Maker Has a Long Handle, Which Prevents You from Getting Burned and Makes Cooking Easier. Even Heating: the Crepe Maker Is Made of Cast Aluminum, Which Heats Your Food Evenly so That the Crepes Taste Better. Easy Storage: There Is a Hole at the End of the Handle, so You Can Hang This Crepe Maker on a Shelf or Any Place with a.