| Color | polishing machine |
|---|---|
| Origin | Mainland China |
| Usage | Home DIY |
| Power Source | AC |
| Wattage | Under 300W |
| Dimensions | 36*34.5*24.5CM |
| weights | 10KG |
| Model Number | Buddha bead polishing machine |
| Weight | Bench Polisher |
| Certification | NONE |
| Rated Voltage | 220V |
| Brand | Unbranded |
| Type | unknown |
| Rated Input Power | 180w |
| Frequency | 50hz |
| Wheel Diameter | 200mm |
| No-Load Speed | 1200rpm |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Electric Desktop Bead Polishing Machine Bead Polishing Machine Bead Machine. Color: polishing machine, Condition: New, Made in China. Listed at 551.11 USD. Motor power: 180W. Motor speed: 0-700 rpm. South Asia / Middle East. Canada / United Kingdom / Australia. United States.