| Size | 7.4QT |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | off-white |
| Material | Stainless Steel |
| Dough/Bread Type | Pizza Dough |
| Item Depth | 9.6 in |
| Brand | Unbranded |
| Loaf Size | 1.5 lbs |
| Type | Dough Maker |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 200 W |
| Item Height | 13.2 in |
| Features | Fermentation Function |
| Power | 200 W |
| Item Width | 11.4 in |
Check the listing for details. Electric Dough Maker Machine W/ Fermentation Function Bread Pizza Pasta Mixing. Color: off-white, Condition: New. Listed at 163.92 USD. Versatile Dough Options: Joydeem electric dough maker mimics the action of hand-kneading with a 200W motor that operates in intervals. Stainless Steel Material: The mixing bowl and blade are made of durable 304 stainless steel, ensuring longevity and easy cleaning.