| Installation | Universal Installation |
|---|---|
| Maximum Flow Rate | 15 Liters Per Minute |
| Item Length | 126mm |
| Brand | Branded |
| Type | Water Pump |
| Unit Type | Unit |
| Product Dimension | 4.17 x 1.46 x 2.52 inches |
| Energy Star | Compliant |
| Item Height | 63mm |
| Model | 2ta5mv7wf8vh5se9D01 |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 70mm |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 7.7 ounces |
Check the listing for details. Electric Drill Pump Mini Self-Priming Water Oil Gas Fluid Transfer Tool. Condition: New, Made in United States. Listed at 20.09 USD. Portable Electric Drill Water Pump - High Flow Fluid Transfer Pump (30 L/min Max). Simple Setup: Install the necessary accessory drill bits, and connect your electric drill to start pumping instantly.