| ASIN | B08L7Q9WT6 |
|---|---|
| Brand | Unbranded/Generic |
| Voltage | 100 - 240V |
| Spring Chuck type | 0.3-3.2mm |
| Plug | US |
| Variable Speed | 3000-20000RPM |
| Package size | 22.5*11.5*4.5cm/8.85*4.52*1.77in |
| Material | Metal |
| Adapter | 10V |
| Type | Engraving Tools |
| Collets Type | 2.4 or 3.2mm |
| Package weight | 241g |
| Single Speed | 2000RPM |
| Power | Single Phase, 50-60Hz, Double Insulated |
Check the listing for details. Electric Drill Tool Variable Rotary Engraving Pen Carve Set D8D1. Condition: New. Listed at 19.48 USD. Perfect electric for cutting, engraving, milling, grinding, polishing, removing and drilling. The engraving kit is necessary for DIY carving and grinding. 1 x Engraving Pen. Type: Engraving Tools. Variable : 3000-20000RPM.