| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | OCASAMI |
| Surface Finish 1 | Made of high quality material |
| Warranty | 3 Years |
| Transportation does not include | canarias |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Characteristic | Convenient Use,Easy Operation,Easy installation |
| Features | Durable |
| Shipping Note | Cannot ship to Puerto Rico & Hawaii |
| *Feature* | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Features: | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| MPN | Does Not Apply |
| Type | Portable Polishing Machine |
| Material | Engineering Plastic |
| Color | Red and Black |
| Used for | sand plaster walls, putty walls, white cement walls |
| Voltage | 110V |
| Rated Power | 1200W |
| Dia. of Grinding Disc | 180mm/7in |
| Sandpaper | 180mm/7in |
| Number of Sandpapers | 6 |
| Power Source | Corded Electric |
| Light | LED Strip |
| Working Principle | Disc Polisher |
| Dust Collection Tube Length | 2m/78.7in |
| Product Size | 23.3*25*30cm/9.17*9.84*11.81in |
| Auxiliary Handle Length | 12cm/4.72in |
| EAN | Does not apply |
| UPC | Does not apply |
Check the listing for details. Electric Drywall Sander 1200W Variable Speed Sanding Machine w/ Led light strip. Color: Red and Black, Condition: New. Listed at 57.65 USD.