| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 00000 |
| Type | dust free dry sanding machine |
| Input voltage | 220V |
| Vacuum degree | 2600pa |
| Filter area | 18133 c㎡ |
| Power | 1600W |
| Filtration efficiency | 99% |
| Max. Vacuum capacity | 50L |
| Length of wire | 5m |
| Product name | Electric double sanders |
| Power Source | Electric |
| Grade | Industrial |
| Application | car / wood sanding |
Check the listing for details. Electric dust free sander machine vacuum sanding grinding dust extraction system. Condition: New. Listed at 1795.99 USD. Pneumatic two Senders Dust Free sanding machine with accessories. Vacuum degree: 2600pa. Vacuum capacity: 50L. Filtration efficiency:99%.