| Please Note | Delivery from the nearest warehouse in USA |
|---|---|
| Tips~ | Welcome to our store~have a nice day~ |
| Brand | Unbranded |
| Equipment Type | Fabric Cutting Machine |
| Material | Plastic, Aluminum, Alloy |
| Assembly Required | Yes |
| Voltage | 110V |
| Power | 245W |
| Speed | 500-3000rpm |
| Motor Type | Copper Motor |
| Cutting Thickness | ≤20mm/0.79in |
| Product Size | 19.5*9.5*15cm/7.68*3.74*5.91in |
| Net Weight | 1.76kg/3.88lbs |
| ✨Shipping Notice | Fast Shipping from USA Local Warehouse |
| 😊Please Note | Delivery within 1 working day |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
Check the listing for details. Electric Fabric Cutting Machine Speed Adjustable Cloth Cutter Tool Multifunction. Condition: New. Listed at 91.27 USD. Specification Material: Plastic, Aluminum, Alloy Color: Red Style: Modern Assembly Required: Yes Plug Type: US Standard Voltage: 110V Power: 245W Speed: 500-3000rpm Motor Type: Copper Motor Cutting Thickness: ≤20mm/0.79in Product Size: 19.5*9.5*15cm/7.68*3.74*5.91in Package Size: 41.7*21*16.5cm/16.42*8.27*6.5in Gross Weight: 1.85kg/4.08lbs Net Weight: 1.76kg/3.88lbs Package Included 1* Fabric Cutting Machine 1* Spare Blade 1* English Manual 1* Power Cable Other Accessories for Assembly.