| Size | 31.5 in |
|---|---|
| Year Manufactured | 2024 |
| Item Length | 36 in |
| Smart Home Compatibility | Remote control and mobile phone |
| Suitable For | Indoor/Outdoor |
| Fuel Type | Electric |
| Unit Type | Unit |
| Efficiency | 100% |
| Energy Star | 5 Stars |
| Item Height | 6.37 in |
| Style | Modern |
| Area Covered | 301-350 sq ft |
| Features | LED Flames, On/Off Switch, Remote Control, Timer |
| Unit Quantity | 1 |
| Room | Any Room |
| Finish | Stainless Steel |
| Number of Settings | 1 |
| Color | Multicolor |
| Material | Stainless Steel |
| Coverage | 350 ft² (32.5 m²) |
| Item Depth | 6.37 in |
| Orientation | Recessed |
| Brand | Radficgon |
| Mounting | Recessed |
| Type | Fireplace & Surround |
| Assembly Required | No |
| Ventilation System | Natural Vent (Chimney) |
| Model | BLA36 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 15 kg |
| Power | 200 WATT |
| Burning Time | 10 hrs |
Check the listing for details. Electric Fireplace-Multiple App Water Vapor Fireplace 3D Atomizing Fireplace. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 599.00 USD.