| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Mounting | Freestanding, Wall |
| Type | Electric fireplace |
| Item Height | 19.88 in |
| Color | Antique Black |
| Features | overheat protection, Remote control with timer, With flames, Bring logs |
| Material | Tempered Glass, Sheet Metal, Plastic |
| Item Length | 24 in |
| Room | Guestroom |
| Suitable For | Indoor/Outdoor |
| Item Width | 5 in |
| Item Weight | 18.08 Ib |
Check the listing for details. Electric fireplace W wood, flame and timer remote control overheating protection. Color: Antique Black, Condition: New. Listed at 152.00 USD. Choose from 4 adjustable brightness settings to set the perfect ambiance, even without turning on the heat. This electric fireplace insert is easy to install, safe to use, and adds a cozy ambiance to any space.