| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Material | 304 Stainless Steel, ABS |
| Motor Type | Pure Copper Motor |
| Battery Type | 4* Power-type Rechargeable Lithium Batteries |
| Battery Capacity | 8000mAh |
| Plug Type | US Standard |
| Input Voltage | 100V-220V |
| Power | 125W |
| Rated Voltage | 16.8V |
Check the listing for details. Electric Fish Scaler W/Rechargeable Battery-7kRPM Stainless Steel Scale Remover. Color: Black, Condition: New. Listed at 46.03 USD. 1 Electric Fish Scaler. Our electric fish scaler makes it quick, easy, and hassle-free ! Cleaner, faster, and way more convenient than doing it by hand—so you can focus on cooking up tasty fish dishes without the fuss!