| Please Note | Any Questions,Just feel free to contact us on eBay. |
|---|---|
| 📢Highlights🙌 | Nice and Practical, High Quality Packaging,Easy installation |
| Tips~ | Welcome to our store~have a nice day~ |
| ❤️Features | US Local Warehouse, Fast Shipping |
| Features | Fast shipping |
| Brand | Unbranded |
| Voltage | Single phase 110V/60Hz |
| Rated power | 320W |
| Rotate speed | 2800r.min |
| Current | 2.54A |
| Insulation class | B |
| Protection class | IP55 |
| Cooling method | IC411 |
| Capacitance | 7.5uF |
| Effectiveness | 0.62 |
| Ambient temperature | 40℃ |
| Type | Sheep Shears |
| Model | Electric Shearing Machine |
| Weight: | 23KG (50lb) |
Check the listing for details. Electric Flexible Shaft Sheep Shearing Machine 110V Goat Wool Clipper Shears. Condition: New. Listed at 386.30 USD.