| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Adjusting range | 5℃~60℃ |
| Brand | Unbranded |
| Color | White |
| Degree of protection | IP20 |
| Differential per. tem. | ± 1 ℃ |
| Dimension | 86mm x 86mm x 49mm |
| Floor sensor | NTC sensor 300CM |
| Housing material | self-extinguishing Polycarbonate(PC) |
| Max Current | 16A |
| Operating temperature | -5℃~60℃ |
| Power consumption | 5W |
| Set temperature | 5℃-40℃ |
| Type | Thermostats |
Check the listing for details. Electric Floor Heating Thermostat 16A Manual Temperature Controller w/ Sensor AO. Color: White, Condition: New. Listed at 14.59 USD.